P E T I C E nesouhlas s likvidací sportoviště – tenisových kurtů na adrese Střední 611/22, Brno Ponava

Tenisový klub Tesla Brno, z. s., se sídlem Údolní 1020/18a, 602 00 Brno

P E T I C E

Zastupitelstvo města Brna

Statutární město Brno
Dominikánské nám.1
601 67 Brno

V Brně dne 22.5.2021

 

Petice podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním

 

Věc: nesouhlas s likvidací sportoviště – tenisových kurtů na adrese Střední 611/22, Brno Ponava, konkrétně:

nesouhlas s návrhem záměru městské části Brno-Královo Pole vybudovat v k.ú. Ponava na parc. č. 605/2, 605/7, 605/8, 605/9, tj. na dotčeném území tenisového areálu a plánovaného projektu Přetlakové haly na 4 kurty, mateřskou školu. Zrušit proto dotaci na projekt haly v tenisovém areálu. V územním plánu vyčlenit plochu v k.ú. Ponava na parc. č 605/2, 605/7, 605/8, 605/9 jako území pro sport a rekreaci.

My občané města Brna a blízkého okolí, zejména žáci, studenti, rodiče a sportovní veřejnost nesouhlasíme s likvidací sportoviště – tenisových kurtů na adrese Střední 611/22, Brno Ponava, které zde slouží nekomerčně od 60-tých let minulého století jako protiklad komerčních sportovišť.

Důvody nesouhlasu

  1. V oblasti zamyšlené výstavby mateřské školky je v současnosti dostatek jak školek zřízených Městskou částí Brno střed a Městskou částí Královo Pole, tak i soukromých. Součástí plánované výstavby bytů v lokalitě bývalých Jaselských kasáren nebo na také par. číslech 799/.. či 800/… v k.ú. Ponava by developeři měli případné chybějící kapacity školek vybudovat jako součást nezbytné občanské vybavenosti. Na úkor mateřské školky by neměla být rušena také občanská vybavenost – sportoviště, které odpovídá městské koncepci rozvoje sportu mládeže i dospělých v Brně a naopak by mělo sportoviště, vybudováním přetlakové haly, být zařízeno k celoročnímu provozu. V Územním plánu by parc. čísla 605/2, 605/7, 605/8, 605/9 k.ú.Ponava měla být značena jako plocha pro sport a rekreaci aby v budoucnu nedošlo k zcizení ke komerčním účelům.
  2. Oprávněné obavy občanů se opírají o to, že náhradní sportovní kapacity v této oblasti nejsou, což povede k nemožnosti každodenní regeneraci sil sportovními aktivitami. V současnosti má nekomerční Tenisový klub Tesla Brno kolem 90 členů, z toho polovinu mládeže do 18 let. Na sportovišti ročné sportuje asi 600 sportovců, převážně mládeže, pořádají se soutěžní utkání a turnaje pod záštitou Jihomoravského tenisového svazu. Obavy z pominutí boomu nově rodících se dětí povede časem ke stejné praxi jako v minulosti, tj. rušení nevyužívaných školek a prodeji lukrativních pozemků do osobního vlastnictví.

Děkujeme

Za petiční výbor:

  1. Vít Lánský
  2. Otakar Kamarád
  3. Pavel Mudra Ph.D

 

Za petiční výbor je oprávněn jednat:

Ing. Vít Lánský, bytem Bayerova 581/11, 602 00  Brno, nebo

Ing. Otakar Kamarád, bytem Malackova 1383, 665 01 Rosice

————————————————————————————————————————–

Tenisový klub Tesla Brno, z. s., se sídlem Údolní 1020/18a, 602 00 Brno

Podpisový arch k petici

Text předmětné petice je umístěn na www.teslabrno.cz a na první straně či v těsné blízkosti tohoto podpisového archu.

Věc (obsah petice): nesouhlasíme s likvidací sportoviště – tenisových kurtů na adrese Střední 611/22, Brno Ponava,

Za petiční výbor:

Ing. Vít Lánský, bytem Bayerova 581/11, 602 00  Brno    nebo

Ing. Otakar Kamarád, bytem Malackova 1383, 665 01 Rosice,

jako osoby oprávněné jednat za petiční výbor ve styku s příslušnými orgány.

 

Jméno a příjmení (čitelně) Bydliště (ulice a číslo) Podpis  

 

3 Comments

  1. Hledám, kde podepsat petici online. Asi to není možné? Škoda – dalo by se to rozeslat i známým, aby se přidali. Mělo by to jít.

  2. To je pořád keců, jak je potřeba aby společnost sportovala, jak to prodlouží aktivní život, mládež odvede od počítačů, lumpáren a drog. A když se to má realizovat v praxi, tak najednou plánují rozvoj města Brna developeři, jejichž 100% marže zajistí splnění jakéhokoliv neuskutečnitelného přání. Je si klikněte na https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/mesto-po-letech-vyresilo-situaci-kolem-jaselskych-kasaren/, kde vedení města Brna garantuje výstavbu školního zařízení v této lokalitě. Na základě několika jednání na MmB jiné vhodné volné parcely v majetku města Brna, než Vámi zmiňované, nejsou. V dotčené lokalitě se plánuje, a z části už probíhá, mohutná bytová výstavba čítající skoro 2 tis. bytů a město Brno je povinno zabezpečit pro budoucí obyvatele dostatek školních kapacit.
    Proč bychom něco neudělali pro občany Brna? Všude jsou modré zóny a rezidenti beztak zaparkovat nemohou. V cizině jsou modré zóny také ale na počet obyvatel v přijatelném poměru. Jen Brna se zbavuje ve středu města rekreačních a oddechových zón, tradice jinde uznávané téměř jako památkově chráněné zóny zastavuje po nesmyslných rozhodnutích ODS, Pirátů, KDU-ČSL a ČSSD. Tak doufám, že jim to v komunálních volbách 2022 řádně spočítáme. To asi ale budou mít rance peněz už doma pod peřinou či výhodně uložené v nově postavených investičních bytech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..